Jezioro Resko Przymorskie

AKTYWNY WYPOCZYNEK, ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Znajdujesz się: Strona głównaNasza okolica → Jezioro Resko Przymorskie

Jezioro Resko Przymorskie

Ośrodek wypoczynku i rekreacji „Venus” zaprasza na aktywny wypoczynek

Jezioro Resko przymorskie położone jest nad samym morzem w okolicach miejscowości Rogowo i Dźwirzyno. Od naszego ośrodka do samego jeziora prowadzi ścieżka rowerowa. Akwen stanowi siedlisko przyrodnicze chronione w obszarze Natura 2000 o nazwie Trzebiatowsko-Kołobrzeski Pas Nadmorski.

Resko Przymorskie jest wykorzystywane turystycznie w sezonie letnim. Przy ujściu Starej Regi do morza znajduje się stanica wodna wraz z przystanią, przy której znajdują się rowery wodne i jachty. Obszar jeziora ze względu na silne wiatry wykorzystywany jest jako baza dla osób uprawiających windsurfing i kitesurfing. W sezonie tuż przy drodze Rogowo - Dźwirzyno rozbijane są pomosty z rowerami wodnymi.

W pobliżu miejsca gdzie Stara Rega wpływa do jeziora znajduje się prywatne łowisko specjalne, gdzie turyści uprawiają wędkarstwo. Administratorem wód Reska Przymorskiego jest Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Atrakcje

- Żeglowanie po Jez. Resko Przymorskie to frajda. Tu zawsze wieje wiatr.

Zaglówka
Żeglowanie

- Grzybobranie - naokoło jeziora znajduje się sporo ścieżek. Znakomity sposób na aktywny wypoczynek i zbieranie grzybów.

Grzybobranie
Grzybobranie- Windsurfing - doskonałe warunki na Jez. Resko Przymorskie.

Windsurfing
Windsurfing

- Nordic walking - na to każda pora jest dobra a po drodze piękne widoki i spotkania z naturą. Zobacz szlaki piesze w Rogowie.

Nordic walking w Rogowie
Nordic walking

 pon-pt    -    800 - 1800
sob    -    900 - 1600

tel.   +48 91 38 66 230
fax   +48 91 38 66 171